ECEVİT MURAT YILDIRIM NAM-I DİĞER ŞERİF. BIÇAK SIRTINDA BİR ÇOCUKTU KÜÇÜKKEN. İKİ TARAFIN DA GÖZDESİ. HEM ÖĞRETMENLERİ SEVERDİ ONU, HEM DE MAHALLENİN AĞIR ABİLERİ. ÇÜNKÜ HEM DERSLERİNDE İYİYDİ ECEVİT. HEM DE YUMRUK SALLAMAKTA. ÇETENİN LİDERİYDİ. ALMANYA'DA HUKUK OKUDU. İSTANBUL'A KESİN DÖNÜŞ YAPTI AMA BİR DAHA MAHALLESİNE UĞRAMADI. BAMBAŞKA BİR HAYATI OLDU GEÇMİŞİNDEN. PARALI, BAŞARILI, PIRILTILI AMA ASLINDA YALNIZ BİR HAYAT. HEP NEŞELİYDİ, DELİKANLIYDI, ŞEYTAN TÜYLÜYDÜ. AMA ASLINDA KİMSEYE AÇMADI İÇİNİ, YARALARINI KENDİNE SAKLADI. ARKADAŞLARI ONU NEŞELİ AMA KETUM BİRİ OLARAK TANIDILAR, BAZEN SEBEPSİZ YERE SESSİZ. ÖYLE İYİ ÖĞRENMİŞTİ Kİ SIRLARINI SAKLAMAYI, FARKETMEDEN ÇİZİYORDU İNSANLARLA ARASINA O GÖRÜNMEZ ÇİZGİYİ. BİR SÜRÜ SEVGİLİSİ OLDU. AMA GERÇEKTEN KALBİNE GİREBİLEN BİRİ OLMADI. KALBİNİN KAPILARI YILLAR ÖNCE KAPANMIŞTI. ÇOCUKLUK YILLARINDA BİLE, KİMSELERE DEMEDİĞİ BİR DERDİ VARDI ECEVİT'İN. NE OLURSA OLSUN BABASI GİBİ OLMAYACAKTI. OKUMAMIŞ, HAYATININ YARISINI HAPİSTE GEÇİRMİŞ, KARANLIK BİR KABADAYI. ECEVİT BUNUN TAM TERSİ OLACAKTI. PLANI OYDU. AMA HAYAT İZİN VERMEDİ.
AHU ASLI ENVER MAHALLENİN TORPİLLİ KIZI. MAHALLENİN KARANLIK ABİLERİ DE, KOMŞU KADINLARI DA, HAŞARI ÇOCUKLARI DA, HERKES ONU SEVER SAYAR, HERKESTEN AYRI BİR YERE KOYAR. ÇÜNKÜ AHU'YU ONLAR BÜYÜTTÜ. KÜÇÜKKEN BİR TRAFİK KAZASINDA ÖLDÜ ANNESİYLE BABASI. AHU BİR BAŞINA KALDI. AMA MAHALLELİ SAHİPLENDİ ONU. KADINLAR ONA ANNELİK, BABALAR ONA BABALIK ETTİ. AMA İŞİN ASLI, AHU KENDİ KENDİNİ BÜYÜTTÜ. HER GİTTİĞİ EVDEN BİR ŞEYLER ÖĞRENDİ. BİR EVİN ANNESİNDEN YEMEK YAPMAYI, BİR BAŞKA EVİN BABASINDAN TAVLA OYNAMAYI, BİR BAŞKA EVİN OĞLUNDAN GİZLİCE SİGARA İÇMEYİ, EVİN BÜYÜK KIZINDAN DİKİŞ DİKMEYİ. ONA VERİLEN HİÇBİR NİMETİ KARŞILIKSIZ BIRAKMAMAYI DA GÖREV BİLDİ. KALDIĞI EVLERİN ÇOCUKLARINI DERS ÇALIŞTIRDI, YEMEK YAPTI, BULAŞIK YIKADI, DÜKKANLARININ KASASINDA DURDU. BÖYLE BÖYLE, HEM HERKESİN SEVGİSİNİ, HEM DE SAYGISINI KAZANMAYI BAŞARDI. SONUNDA, KUYUDİBİ'NDEKİ HER EVE GİRİP ÇIKABİLEN, HERKESİN SIRRINI, DERDİNİ BİLEN, MAHALLENİN DOKUNULMAZI OLUP ÇIKTI. ÜNİVERSİTEYE GİTTİ, FOTOĞRAF OKUDU. AMA KUYUDİBİ'Nİ BIRAKMADI. ÇÜNKÜ KUYUDİBİ ONUN EVİYDİ. ORAYA BORÇLUYDU. MAHALLEDE BİR FOTOĞRAFÇI DÜKKANI AÇTI. AHU KUYUDİBİ'NİN, KUYUDİBİ DE AHU'NUN AYRILMAZ PARÇASI OLDULAR. BİR KİŞİ DİĞERLERİNDEN HEP FARKLIYDI. BİR KİŞİ YANINDAN HİÇ AYRILMADI. ÇOCUKLUĞUNDAN BU YANA ONA AŞIK OLAN SARI. AHU DA ONA BAŞKA TÜRLÜ BAĞLANDI. SONUNDA AHU'YLA SARI, HERKESİN KABUL ETTİĞİ BİR İKİLİ OLUP ÇIKTI.
İBRAHİM GÜVEN MURAT AKPINAR NAM-I DİĞER ISKA İBO. KARADENİZLİ BİR AİLENİN ÇOCUĞU. BABA ÖLMÜŞ, TAM BİR KARADENİZ KADINI OLAN ANNESİYLE YAŞIYOR.TATLI BİR ŞEYMİŞ KÜÇÜKKEN, ELMA YANAKLARI SIKILASI. ŞİMDİ KALMAMIŞ KİLOSU AMA HÂLÂ PEK SEVİMLİ. YAŞI KAÇ OLURSA OLSUN TAM BİR ÇOCUKADAM. YANAKLARI HÂLÂ KIRMIZI. CEPLERİ HÂLÂ LEBLEBİ DOLU; EN BÜYÜK TAKINTISI. NEREDE BİR BELA VARSA ONU BULUR. KISACASI ÇOCUKLUĞUNDAN BU YANA, PEK BİR ŞEY DEĞİŞMEMİŞ İBO'DA. AMA KORKTUĞUNDA, HEYECANLANDIĞINDA, PANİKLEDİĞİNDE TUTULUP KALIYOR. EN ÇOK DA, MAHALLENİN EN GÜZEL KIZI GÜLTEN'İN KARŞISINDA. BİR SADAKAT TEMSİLİ İBO. ARKADAŞLARI İÇİN CANINI VERİR. BİR DE ANASI İÇİN. BİR DE GÜLTEN İÇİN. KISACASI, BİRİNİN UĞRUNA VERECEK CAN ÇOK İBO'NUN TEMİZ KALBİNDE...
GURUR BERK HAKMAN ORGANİZE ŞUBE’NİN BAŞINDAKİ POLİS. AİLESİNDEN ALDIĞI MİRAS VE TABİİ TORPİLLE GENÇ YAŞTA ŞUBENİN BAŞINA GEÇMİŞ. AMA ÇOK BAŞARILI BİR POLİS. GENÇ, DİKKATLİ, YETENEKLİ, SERT MİZAÇLI, KORKUTUCU. VE HEPSİNİN YANINDA, KARİZMATİK BİR ADAM GURUR.
BİLAL SARP AKKAYA NAM-I DİĞER SARI. BELALISI MAHALLENİN. ÇOCUKKEN TAM TERSİYDİ BUGÜN OLDUĞU ŞEYİN. ÇETENİN EN KÜÇÜĞÜYDÜ, HERKESİN ŞEFKAT DUYDUĞU HASTALIKLI ÇOCUK. DOĞUŞTAN ASTIM HASTASIYDI. HAYATI BOYUNCA FISFISINI EKSİK ETMEDİ YANINDAN. HAYATI BOYUNCA NEFES ALMAKTA ZORLANACAĞI ŞEYLER YAŞADI ÇÜNKÜ. HİÇ BİTMEDİ. KÜÇÜKKEN OLDUĞU GİBİ, HÂLÂ VAR BİR TATLILIĞI. KESKİN ALAYCI MİZAH ANLAYIŞINDA, HER TÜRDEN ADAMA KENDİ LİSANINI KABUL ETTİREBİLMESİNDE, ASABİYETİNDE BİLE. KISACASI ŞEYTAN TÜYÜNDE. BİR DE GÖNÜL MESELESİ VAR SARI'NIN. AHU'YA TUTKUYLA AŞIK. VE ÇOCUKLUKLARINDAN BERİ HEP YANINDA. AHU DA ÖNCE HERKES GİBİ KARDEŞÇE SEVMİŞ ONU, ŞEFKAT DUYMUŞ. YILLAR GEÇTİKÇE, SARI DÖNÜŞTÜKÇE, İKİLİNİN MASUM YOLDAŞLIĞI BAŞKA BİR ŞEYE DÖNÜŞMÜŞ. AHU İÇİN ŞEFKATLİ BİR SEVGİYE, SARI İÇİNSE TUTKULU BİR AŞKA.

KÜNYE

  • OYUNCULAR

  • ÇOCUK OYUNCULAR